Основний список речей, які не можна робити з шафами-купе:

  • Не відкривайте і не закривайте дверцята надто різко.
  • Уникайте відкритого контакту шафи з сильно нагрітими предметами.
  • Не дряпайте поверхні шафи.
  • Слідкуйте за станом і чистотою рухомих частин меблів.
  • Очищайте покриття тільки спеціалізованими миючими засобами.
  • Чистку виконуйте м'якою, гладкою ганчіркою, щоб уникнути пошкоджень.

Абсолютно будь-які меблі вимагають вірної експлуатації і їм потрібна періодична чистка - шафи-купе не стали винятком. Обережність є невід'ємною частиною правильного догляду за шафою.

Зазвичай, шафи виробляють зі стійких до різноманітних механічних пошкоджень матеріалів, а на металеві частини нанесено антикорозійне покриття. Деякі з матеріалів мають високу чутливість до сонячних променів, тому рекомендується дізнатися всі дані про матеріал у виробника - особливо, якщо ви хочете поставити шафу-купе в сонячне місце.

Вплив вологості повітря і температури

Для будь-яких меблів температурний поріг повинен становити не більше 45 °С і не менше 5 °С при вологості повітря від 55% до 75%. Підвищений вміст вологи в повітрі веде до опуклих деформацій, особливо якщо меблі виготовлені з натуральної деревини, а надто сухе повітря посприяє утворенню тріщин. Не кладіть на меблі нічого абразивного - це може подряпати покриття і зіпсувати загальний вигляд. Обережніше встановлюйте шафу біля опалювальних приборів. Тривале перебування під впливом теплого повітря деформує поверхні. Використовуйте теплоізолюючі підкладки, якщо потрібно поставити на шафу щось гаряче.

Навіть якісні меблі, виготовлені з ДСП і МДФ, дуже капризно сприймають будь-яку вологу - протирайте їх насухо викрученою мікрофібровою тканиною. Не навантажуйте конструктивні деталі шафи занадто сильно, від зайвого тиску вони можуть прийти в непридатність.

Експлуатація направляючого профілю

Правильний догляд за шафою-купе продовжує час її ефективної експлуатації та допомагає підтримати прийнятний зовнішній вигляд. Періодично слід прибирати пил з направляючого профілю пилососом і очищати коліщатка, які в хорошому стані забезпечують плавний хід дверцят. На нижній профіль потрібно звертати більше уваги внаслідок того, що в нього потрапляє найбільше пилу. Якщо не протирати їх регулярно, коліщатка дверей можуть зламатися. Усі висувні частини шафи обов'язково протирають від забруднень і при необхідності змащують.

Догляд за шафою купе-2

Не забувайте, що деякі механізми шафи-купе досить дорогі і неправильна експлуатація може призвести до небажаних витрат на ремонт.

Вірні способи миття шафи-купе

Забруднення у вигляді плям рекомендується змивати легким розчином мила, круговими рухами і м'якою ганчіркою. Після видалення плями мило змивається ганчіркою і сухо витирається. Дзеркала, вставлені в двері шафи-купе, ні в якому разі не можна мити засобом для миття вікон - це може привести до помутніння скла. Дзеркало краще мити розчином нашатирю.

Догляд за шафою купе-1

Дотримання цих простих правил залишить навіть недорогу шафу купе в ідеальному стані дуже довгий час, а її зовнішній вигляд і функціональність будуть радувати погляд так саме, як і в день покупки. З цих та інших питань Вас можуть проконсультувати менеджери нашого меблевого салону.